Science Day: Poland’s Contribution – Podsumowanie

W niedzielę 19 marca 2017 roku, w ramach trwającego w tym czasie British Science Week, odbył się w POSKu, współorganizowany przez STP Science Day: Poland’s Contribution – festyn nauki, technologii, inżynierii i matematyki obfitujący w pasjonujące wykłady, interaktywne warsztaty i ekscytujące eksperymenty. Ponad 500 dorosłych i dzieci, z Londynu i nie tylko (odwiedzili nas goście z Southampton, Manchester, itd.) brało udział w szeregu różnorodnych atrakcji, które przygotowaliśmy.

Nasze Stowarzyszenie wspólnie z Polskim Towarzystwem Naukowym na Obczyźnie, Polskim Uniwersytetem na Obczyźnie oraz Fundacją Polonium, zorganizowało wyjątkową imprezę, która poprzez wykłady wybitnych naukowców (prof. Michał Kleiber, prof. John Zarnecki, prof. Victor Tybulewicz, prof. Magdalena Żernicka-Goetz, prof. Marta Kwiatkowska, dr Marek Kukula oraz dr Marcin Stolarski) prezentowała wkład Polski i Polaków w rozwój współczesnej nauki. Ponadto przygotowaliśmy szereg warsztatów i eksperymentów, podczas których zarówno mali jak i duzi mogli w atrakcyjny sposób poznać fascynujące zjawiska fizyczno-chemiczne oraz zaszczepić w sobie pasję do nauki i inżynierii.

Podczas trwających cały dzień wydarzeń można było przygotować wybuchy wulkanów i zjeść lody mrożone ciekłym azotem. Można było zobaczyć, jak wiele bakterii pasożytuje na naszym ciele, obejrzeć filmy w niesamowitej scenerii 3D. Posłuchać o tym, jak pracuje nasz mózg i porozmawiać o seksie z naukowego punktu widzenia. Zbudować most z makaronu i obejrzeć wspaniałą makietę nowoczesnego domu w technologii Smart House. Można było obserwować, jak drukuje się logo STP w technologii 3D i samodzielnie zbudować autonomiczny pojazd.

Zapraszamy na fotorelację.

Zdjęcia: Szymon Mazurczak www.meandweb.net