Śp. płk inż. Adam Ostrowski

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że w dniu 9 marca 2018 roku zmarł,

Śp. płk inż. Adam Ostrowski

Urodził się 15 lutego 1919 roku w Borysławiu województwie lwowskim. Kombatant II Wojny Światowej, pilot w 317 dywizjonie myśliwców.  Po wojnie pracował jako inżynier projektant w firmach Simon Carves, Humphrey & Glasgow i Balfour Beaty.

W 1990 stanął na czele zarządu koła Stowarzyszenia Lotników Polskich w Londynie. Wielokrotnie pełnił funkcję prezesa Stowarzyszenia Techników Polskich w Wielkiej Brytanii oraz był jednym z założycieli i długoletnim prezesem Funduszu Samopomocy STP. Był powiernikiem Funduszu Jana Dzienisiewicza.  Długoletni radny POSKu.

Odznaczony przez prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, a także Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski wręczonym przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Dwukrotnie odznaczony Krzyżem Walecznym, a także wieloma innymi odznaczeniami, m. in. Złotą Odznaką Honorową Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.

Msza św. żałobna odbędzie się 20 kwietnia 2018 o godzinie 12:00 w parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Londynie, spopielenie zwłok w Krematorium Mortlake

Naszego wybitnego członka, człowieka wielce zaangażowanego do końca swoich dni w życie Polaków żegnają koleżanki i koledzy ze Stowarzyszenia Techników Polskich w Wielkiej Brytanii.

Link do krótkiego wywiadu ze zmarłym: https://www.youtube.com/watch?v=0TiO89XKtr0