Ironman – nasz „Człowiek z Żelaza”

Z wielką radością chcielibyśmy poinformować wszystkich, iż w tegoroczny zawodach triatlonowych ENEA IRONMAN 70.3 Gdynia, Poland 9-11.08.2019 wystartuje nasz reprezentant W-ce Prezes Stowarzyszenia Techników Polskich w Wielkiej Brytania – Piotr Dudek. To już jego trzeci udział w tym cyklu zawodów po Staffordshire UK 2017 oraz zeszłorocznych październikowych IRONMAN Barcelona 2018.

ENEA IRONMAN 70.3 Gdynia to jedna z największych imprez triatlonowych w Europie przyciągająca około 4000 amatorów triatlonu, ale i znane osobistości ze świata polskiego showbusinesu oraz najlepszych triatlonistów na świecie wśród których startowały już takie legendy jak Mirinda Corfrea, Daniela Ryf, Thimothy O’Donnell, Andreas Raelt, czy Niemiec Nils Frommhold. Wśród takich osobistości przyjdzie się zmagać Piotrowi.
Pływanie w Zatoce Gdańskiej, urokliwa i wymagająca trasa kolarska po Kaszubach, a także niezwykły doping kibiców na poprowadzonej w centrum miasta trasie biegowej to najważniejsze wyróżniki tegorocznej imprezy. Warto podkreślić również wieńczącą wyścig spektakularną metę ulokowaną na Gdyńskiej Plaży tuż obok Skweru Kościuszki. To dlatego gdyńska „połówka” przyciąga zawodników z całego świata.

Celem Piotra jest nie tylko sportowa rywalizacja, ale również charytatywna zbiórka pieniędzy „na rzecz popularyzacji nauki i techniki wśród dzieci i młodzieży”. Zachęcamy każdego z Was do aktywnego wzięcia udziału w tak wymownej sprawie. Wystarczy kliknąć tutaj  gofundme.com/virtual-reality-for-stp i wesprzeć Piotra w jego szlachetnej misji. Całość zgromadzonych środków zostanie przeznaczona na zakup specjalistycznego sprzętu Virtual i Augmented Reality, dzięki którym po przez cykliczne działania STP będziemy mogli nauczyć młode pokolenie korzystania z najnowszych technologii wirtualnej i poszerzonej rzeczywistości. Za wszelkie wsparcie już teraz głośno mówimy „Dziękuję”.

Należy również wspomnieć o inicjatywie Piotra Dudka jaką jest nawiązanie współpracy z Polskim Związkiem Triatlonu w zakresie działań dotyczących polskich zawodników trenujących triatlon w Wielkiej Brytanii.

W skład wchodzi wspieranie sportu amatorskiego. Aktualnie tworzona jest grupa Team Poland. Celem projektu jest zrzeszenie zarówno czołowych polskich zawodników, zawodników sportu amatorskiego, jak i wszelkich innych osób chcących aktywnie działać wraz z PZT na rzecz rozwoju triatlonu. PZT chce również wspierać powstanie społeczności zawodników sportu amatorskiego, które będą wzajemnie sobie pomagać w przygotowaniach do startów oraz podczas wyjazdów na zawody. Dodatkowo PZT jest w trakcie tworzenia sklepu Team Poland, dzięki czemu wszyscy zainteresowani będą mogli prezentować się podczas startów w barwach narodowych. Polski Związek Triatlonu prowadzi również kursy doszkalające dla zawodników i trenerów, które są otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Zachęcamy do aktywnego śledzenia wyników Piotra – naszego IRONMANa w mediach społecznościowych, dopingu i wsparcia szlachetnego celu, który przyświeca jego poświęceniu w tegorocznym zawodach 2019 ENEA IRONMAN 70.3 Gdynia, Poland by zebrać potrzebną do realizacji wspólnej idei kwotę.

Wytarczy kliknąć tutaj  gofundme.com/virtual-reality-for-stp.