COVID-19 – działalność STP

Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy!

Wszystkich nas dotyka obecna nadzwyczajna sytuacja związana z epidemią koronawirusa, która ma ogromny wpływ na nasze życie zarówno rodzinne jak i zawodowe. Kierując się troską o dobro nas wszystkich, jako stowarzyszenie jesteśmy zmuszeni ograniczyć niektóre z naszych projektów i częściowo zmienić formę naszej działalności. W najbliższym czasie nie będą się odbywały wykłady z cyklu Czwartek4You, kursy Akademii Technicznej i Akademii Design ani inne wydarzenia towarzyskie. Przesunięciu ulegnie data Walnego Zebrania STP. Nowy termin zostanie podany jak tylko unormuje się bieżąca sytuacja. Pod znakiem zapytania stoją też obchody 80-lecia planowane na jesień. Cały czas pozostajemy jednak do Waszej dyspozycji za pośrednictwem strony internetowej, facebooka oraz drogą mailową office@stpuk.org.

Postanowiliśmy również zwiększyć naszą aktywność na Facebooku, gdzie będziemy publikować rzetelne i uznane źródła informacji dotyczące zagadnień związanych z obecną sytuacją oraz wyzwań jakie stawia przed nami epidemia COVID-19. Będziemy również poruszać inne, bardziej pozytywne (!) zagadnienia, niezwiązane z koronawirusem. Mamy nadzieję, że stanie się to dla nas miejscem do wymiany opinii, dyskusji oraz wzajemnej koleżeńskiej pomocy. Czekamy na Wasze komentarze i sugestie!

Zdajemy sobie sprawę, że najbliższe dni i tygodnie mogą być wyzwaniem dla wielu z nas, dlatego też zachęcamy Was do wzajemnej koleżeńskiej pomocy Jednocześnie chciałbym zwrócić Waszą uwagę na inicjatywę podjętą przez Polski Uniwersytet na Obczyźnie (PUNO), który planuje utworzyć „Help Line” dla naszych rodaków w Wielkiej Brytanii, którzy chcieliby skorzystać z pomocy psychologicznej: http://www.coronahelpline.eu/. Inicjatywie tej przewodzą pracownicy Wydziału Nauk Społecznych PUNO, którzy zwrócili się do nas o pomoc w tym projekcie. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu poprzez nasz adres mailowy office@stpuk.org.

Na koniec chciałbym Wam podziękować za dotychczasowe zaangażowanie i życzliwe podejście. Pamiętajcie, że jak zawsze pozostajemy otwarci na wasze sugestie, pomysły i nie zapominajmy, aby wspierać się nawzajem w tym trudnym okresie. Trzymajcie się zdrowo i do zobaczenia wkrótce!

Pozdrawiam serdecznie,

Piotr Świeboda
Prezes STP