Walne Zebranie STP 2021/2022

W niedzielę 18 kwietnia 2021 roku odbyło się coroczne Walne Zgromadzenie członków Stowarzyszenia Techników Polskich w Wielkiej Brytanii. Podobnie jak w 2020 roku, ze względu na pandemię Covid-19, obrady odbyły się online za pomocą platformy Zoom. W czasie spotkania podsumowaliśmy miniony rok, podczas którego nasze Stowarzyszenie, pomimo pandemicznych ograniczeń, nie przestało prężnie działać organizując regularne spotkania online oraz zaczynając nowe inicjatywy takie jak projekt Uwolnić Potencjał: Raport o Polkach pracujących w branży STEM w UK. Uczestnicy podzielili się również swoimi wspomnieniami o Jerzym Habdanku-Toczyskim, który opuścił nas w minionym roku.  

W wyniku wyborów, do zarządu STP dołączył kol. Tomasz Dudziak, inżynier budownictwa specjalizujący się w budownictwie niskoenergetycznym. Członkowie STP podziękowali także prezesowi Piotrowi Świebodzie, który zgodnie ze statutem Stowarzyszenia, po upływie 3 kadencji ustąpił ze stanowiska.  

Na pierwszym spotkaniu nowej kadencji, po raz pierwszy w 80-letniej historii STP powierzając to stanowisko kobiecie, zarząd wybrał mgr inż. Annę Kopyto na funkcję nowego prezesa Stowarzyszenia. Anna Kopyto jest członkiem Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Od 2014 roku pracuje nad projektami modernizacyjnymi londyńskiego metra.  

Jako główny priorytet, nowa prezes postawiła sobie za zadanie uruchomienie bazy wolontariuszy i zachęcenie do współpracy nad nowymi inicjatywami STP, co docelowo pozwoli na zwiększenie atrakcyjności naszej oferty dla obecnych i potencjalnych członków. Zwróciła również uwagę na ogromne zmiany, które wymusił na nas ostatni rok oraz na pozytywną stronę spotkań on-line pozwalających przyciągnąć osoby, które nie mogłyby pojawić się na tradycyjnych spotkaniach. Będziemy zatem dążyć realizowania nowych wydarzeń w sposób hybrydowy