Koordynator projektu „Popularyzacja nauki”

Poszukujemy twórczej, samodzielnej i dobrze zorganizowanej osoby do koordynacji naszego projektu popularyzacji nauki.

Zainicjowany ponad 5 lat temu projekt zakłada prowadzenie warsztatów oraz wykładów dla dzieci i młodzieży w polskich szkołach sobotnich oraz polskich domach kultury w Wielkiej Brytanii. Naszym celem jest promocja osiągnieć polskich naukowców w świecie, inspirowanie oraz dzielenie się wiedzą i odsłanianie tajemnic współczesnej nauki osobom niezwiązanym ze środowiskiem akademickim.

Jeżeli masz pasję do dzielenia się wiedzą z innymi, odnajdujesz się w pracy z zespołem, z łatwością nawiązujesz kontakty i chciałbyś sprawdzić się w roli koordynatora projektu, a tym samym wzbogacić swoje CV – to ta oferta kierowana jest do Ciebie!

Czego oczekujemy:

  • Budowanie relacji i koordynacja współpracy z popularyzatorami nauki/naukowcami/inżynierami etc.
  • Nawiązywanie kontaktów, budowanie relacji ze środowiskiem naukowym i edukacyjnym oraz współpraca z lokalnymi, krajowymi i międzynarodowymi partnerami jak np. Native Scientist
  • Współtworzenie programu i formatów wydarzeń promujących naukę w ramach działalności Stowarzyszenia oraz współpracy z partnerami
  • Reprezentacja Stowarzyszenia w wydarzeniach zewnętrznych oraz promowanie projektu

Jeśli uważasz, że jest to rola dla ciebie to zapraszamy do kontaktu na office@stpuk.org.

„Koordynacja projektu od chwili jego narodzin była niesamowitą przygodą, która śmiało mogę powiedzieć wpłynęła na moje życie. Dzięki współpracy z ponad 30-cio osobowym zespołem oraz partnerami – takimi jak polskie szkoły, organizacje polonijne, ambasada – miałam możliwość rozwijania swoich umiejętności, poszerzenia horyzontów, pokonywania ograniczeń i barier. Zdobyłam pewność siebie, która pomogła mi odnieść sukces w życiu zawodowym. Ponadto poznałam niesamowite osoby – osoby z pasją – które do dzisiaj są moimi przyjaciółmi, na których mogę zawsze liczyć.”

Ewelina Wachnicka – dotychczasowy koordynator projektu