III Konferencja Organizacji Polonijnych w UK

Miło nam poinformować, że delegacja naszego Stowarzyszenia w składzie Mirosława Michniewicz i Piotr Świeboda reprezentowali STP podczas III Konferencji Organizacji Polonijnych w UK.

Bardzo miłym akcentem dla naszego Stowarzyszenia było powitanie uczestników konferencji przez pana Konsula Generalnego Mateusza Stąsiek, który z ogromnym uznaniem odniósł się do naszej działalności oraz wymienił nasze Stowarzyszenie jako bardzo pozytywny przykład organizacji o ponad 80-letniej historii, która przy wsparciu kolegów i koleżanek ze starszej emigracji z sukcesem otworzyła się dla osób przybyłych do Wielkiej Brytanii po roku 2004.

Temat konferencji: Współpraca międzynarodowa organizacji polonijnych w UK – doświadczenie, szansa, trudności.

Poruszane tematy podczas konferencji:

  • Doświadczenie polonijnych organizacji w kontaktach zagranicznych i międzynarodowych projektach,
  • Doświadczenia mijającego roku na linii UK-PL-UA,
  • Środki polonijne dostępne na realizację projektów,
  • Część warsztatowa – opracowanie przykładowego zadania projektowego.