Konferencja z Polonią 2022

15  grudnia odbyła się druga edycja Konferncji Z Polinia organizowanej przez Unstytut Łukasiewicza. Wydarzenie to przyciągnęło ponad 400 przedstawicieli Polonii z 15 krajów, w tym przedstawicieli wszystkich instytutów Łukasiewicza oraz reprezentantów innych instytucji naukowych. Konferencja zawierała pięć paneli dyskusyjnych, których przewodniczyli 18 polscy naukowcy pracujący w czołowych instytutach badawczych na świecie.

Nasze Stowarzyszenie było reprezentowane przez Mariana Zastawnego podczas panelu dotyczącacego tematu „Interdyscyplinarności badań. Jak wykorzystać potencjał badaczy z różnych dziedzin nauki?”. Podczas dyskusji uczestnicy panelu próbowalli zastanowić się jak wykorzystać potencjał badaczy z różnych dziedzin nauki i jakie korzyści przynosi interdyscyplinarność badań.

Innym panelem był „Doskonałość naukowa. Jak prowadzić badania na światowym poziomie?” w którym wzięli udział polscy naukowcy związani z zagranicznymi instytutami badawczymi, którzy omawiali jak prowadzić badania na światowym poziomie i jakie czynniki są kluczowe do osiągnięcia sukcesu w nauce.

Więcej informacji na temat konferencji można znaleźć na stronach Instytutu Łukasiewicza: https://lukasiewicz.gov.pl/2022/12/22/naukowcy-swiatowej-slawy-na-konferencji-z-polonia/