Stowarzyszenie Techników Polskich w Wielkiej Brytanii to organizacja zrzeszająca polskich inżynierów, techników i naukowców żyjących na Wyspach Brytyjskich. STP jest unikatową organizacją, której członkowie cechują się różnorodnym poziomem doświadczenia zawodowego w wielu obszarach nauk technicznych.

Stowarzyszenie zrzesza specjalistów z różnych branż, o szerokim doświadczeniem zawodowym. Nasi członkowie pracują z nowoczesnymi technologiami, narzędziami i systemami pracy zarówno w małych firmach, międzynarodowych korporacjach, jak i na uczelniach technicznych. 

W ramach naszej działalności realizujemy wiele projektów mających na celu wspieranie rozwoju zawodowego jak i osobistego naszych członków, popularyzację najnowszych osiągnięć techniki oraz integrację środowiska polskich inżynierów w Wielkiej Brytanii.

58
60
62

100-lecie Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Polskich we Francji

Delegacja naszego Stowarzyszenia brała udział w obchodach jubileuszu 100-lecia powstania Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Polskich we Francji (SITPF), które odbyły się w dniach 13-14 października 2017 w Paryżu. Podczas pierwszego dnia obchodów nasza delegacja została zaproszona do Ambasady RP w Paryżu, która mieści się w pięknym Hôtel de Monaco i jest uważana za jedną z najpiękniejszych polskich ambasad. W czasie uroczystości została przedstawiona historia SITPF, wręczono okolicznościowe upominki oraz złote odznaczenia SITPF. Z dumą możemy poinformować że nasi francuscy koledzy docenili następujących kolegów z STP:

 

  • Andrzej Fórmaniak
  • Jacek Gierliński
  • Krzysztof Ruszczyński
  • Marian Zastawny

 

Najważniejszym wydarzeniem drugiego dnia było seminarium "4.0 rewolucja przemysłowa – stan aktualny w świecie", gdzie prelegenci opowiadali o postępie technologicznym oraz jego wpływie na przemysł 4.0. Warto nadmienić, że w gronie prezentujących byli nasi reprezentanci: Andrzej Fórmaniak, który opowiadał o zastosowaniu BIM w kolejnictwie oraz Marian Zastawny, który zaprezentował udział technologii CAD/CAE w tworzeniu tzw. cyfrowych bliźniaków. 

 

Obchody zakończyła uroczysta kolacja w Pałacu Luksemburskim, siedzibie Senatu Republiki Francuskiej. Jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia naszym kolegom z SITPF, dziękując za wspólnie spędzony czas.

 

Obchody były połączone z Walnym Zebraniem Europejskiej Federacji Polonijnych Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych, podczas którego koledzy z Francji przekazali przewodnictwo Federacji do niemieckiego stowarzyszenia. 

Podziel się

Twitter icon Facebook icon Google icon StumbleUpon icon LinkedIn icon Pinterest icon e-mail icon
 

Adres

POSK, 
238-246 King Street, 
London W6 0RF

Spotkania w sekretariacie wymagają
wcześniejszego kontaktu mailowego

 

Dojazd

 

Social Media

Facebook icon LinkedIn icon
Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.