Stowarzyszenie Techników Polskich w Wielkiej Brytanii to organizacja zrzeszająca polskich inżynierów, techników i naukowców żyjących na Wyspach Brytyjskich. STP jest unikatową organizacją, której członkowie cechują się różnorodnym poziomem doświadczenia zawodowego w wielu obszarach nauk technicznych.

Stowarzyszenie zrzesza specjalistów z różnych branż, o szerokim doświadczeniem zawodowym. Nasi członkowie pracują z nowoczesnymi technologiami, narzędziami i systemami pracy zarówno w małych firmach, międzynarodowych korporacjach, jak i na uczelniach technicznych. 

W ramach naszej działalności realizujemy wiele projektów mających na celu wspieranie rozwoju zawodowego jak i osobistego naszych członków, popularyzację najnowszych osiągnięć techniki oraz integrację środowiska polskich inżynierów w Wielkiej Brytanii.

58
60
62

Andrzej Fórmaniak w operze Stanisława Moniuszki "Paria" - 7-8 października 2017

Moniuszko w Londynie, na deskach Teatru POSK, to naprawdę bezprecedensowe wydarzenie. Tym bardziej że występuje w nim Andrzej Fórmaniak, wieloletni prezes STP, nasz ceniony i szanowany Przyjaciel i Kolega, którego jedną z pasji jest śpiew.
 
Warto się wybrać na operę Stanisława Moniuszki "Paria". To ostatnie dzieło Stanisława Moniuszki zostało wystawione w Warszawie w 1869 r. Praca nad jej stworzeniem trwała blisko dziesięć lat. Moniuszko wiązał z nią wielkie nadzieje, chciał nią podbić Zachód. "Paria" dzieje się w XV (XVI) w. w Indii i porusza krytykowany już w tamtym okresie ustrój kastowy. Główny bohater Idamor, niestrudzony obrońca ojczyzny, zostaje stracony przez arcykapłana, bo okazuje się, że wywodzi się tak naprawdę z najniższej grupy społecznej i nie należy do żadnej kasty.

Opera „Paria” Stanisława Moniuszki w POSK-u: sobota 7 października o godz. 19:30  oraz niedziela 8 października o godz. 17:00

Reżyseria: Feliks Tarnawski

Dyrygent: Stephen Ellery

Bilety: £30, £25, £20 dostępne w kasach POSK-u od 25 września w godz. 19:00 – 21:00

Telefon kasy POSK-u: 020 8741 1887/020 8741 0398, email: admin@posk.org

Rezerwacja poprzez internet: www.wegottickets.com/event/413953 or 413954.

 

Podziel się

Twitter icon Facebook icon Google icon StumbleUpon icon LinkedIn icon Pinterest icon e-mail icon
 

Adres

POSK, 
238-246 King Street, 
London W6 0RF

Spotkania w sekretariacie wymagają
wcześniejszego kontaktu mailowego

 

Dojazd

 

Social Media

Facebook icon LinkedIn icon