Stowarzyszenie Techników Polskich w Wielkiej Brytanii to organizacja zrzeszająca polskich inżynierów, techników i naukowców żyjących na Wyspach Brytyjskich. STP jest unikatową organizacją, której członkowie cechują się różnorodnym poziomem doświadczenia zawodowego w wielu obszarach nauk technicznych.

Stowarzyszenie zrzesza specjalistów z różnych branż, o szerokim doświadczeniem zawodowym. Nasi członkowie pracują z nowoczesnymi technologiami, narzędziami i systemami pracy zarówno w małych firmach, międzynarodowych korporacjach, jak i na uczelniach technicznych. 

W ramach naszej działalności realizujemy wiele projektów mających na celu wspieranie rozwoju zawodowego jak i osobistego naszych członków, popularyzację najnowszych osiągnięć techniki oraz integrację środowiska polskich inżynierów w Wielkiej Brytanii.

58
60
62

Popularyzacja Nauki

STP aktywnie włącza się w inicjatywy mające na celu popularyzację nauki, technologii, inżynierii i matematyki w społeczeństwie. Zainicjowany przez nas projekt zakłada prowadzenie warsztatów oraz wykładów dla dzieci i młodzieży w polskich szkołach sobotnich oraz polskich domach kultury w Wielkiej Brytanii.

Wykłady oraz warsztaty organizowane są przez członków oraz sympatyków Stowarzyszenia Techników Polskich w Wielkiej Brytanii. Zajęcia odbywają się w ramach British Science Week – największego w Wielkiej Brytanii festiwalu nauki, technologii, inżynierii i matematyki. Ich celem jest przybliżenie dzieciom i młodzieży zagadnień naukowych, obecnych trendów badań oraz inspirowanie do wybierania w przyszłości zawodów związanych z inżynierią i technologią. Zagadnienia poruszane w trakcie wykładów oraz warsztatów wybiegają poza system szkolnictwa, stanowiąc jego uzupełnienie oraz wzbogacenie. Warsztaty poruszają tematykę z zakresu mikrobiologii, światła i barw, recyklingu oraz dzieci klas 7 – 11 w formie wykładów. Wykłady mają zazwyczaj charakter popularno-naukowy oraz inspiracyjno-motywacyjny.

Zajęcia prowadzone są przez inżynierów oraz naukowców pochodzenia polskiego pracujących w Wielkiej Brytanii, co daje wychowankom możliwość przyswojenia słownictwa naukowo-technicznego w języku polskim. 

Podziel się

Twitter icon Facebook icon Google icon StumbleUpon icon LinkedIn icon Pinterest icon e-mail icon
 

Adres

POSK, 
238-246 King Street, 
London W6 0RF

Spotkania w sekretariacie wymagają
wcześniejszego kontaktu mailowego

 

Dojazd

 

Social Media

Facebook icon LinkedIn icon