Stowarzyszenie Techników Polskich w Wielkiej Brytanii to organizacja zrzeszająca polskich inżynierów, techników i naukowców żyjących na Wyspach Brytyjskich. STP jest unikatową organizacją, której członkowie cechują się różnorodnym poziomem doświadczenia zawodowego w wielu obszarach nauk technicznych.

Stowarzyszenie zrzesza specjalistów z różnych branż, o szerokim doświadczeniem zawodowym. Nasi członkowie pracują z nowoczesnymi technologiami, narzędziami i systemami pracy zarówno w małych firmach, międzynarodowych korporacjach, jak i na uczelniach technicznych. 

W ramach naszej działalności realizujemy wiele projektów mających na celu wspieranie rozwoju zawodowego jak i osobistego naszych członków, popularyzację najnowszych osiągnięć techniki oraz integrację środowiska polskich inżynierów w Wielkiej Brytanii.

58
60
62

Promowanie Technologii

STP aktywnie działa na polu promowania nowoczesnych technologii oraz innowacyjnych rozwiązań technicznych w polskim środowisku inżynierskim zarówno w Polsce jak i w Wielkiej Brytanii. Realizujemy to poprzez organizację wykładów, szkoleń, konferencji oraz przez udział w wydarzeniach zewnętrznych i publikowanie w czasopismach branżowych.

Szczególną uwagę poświęcamy technologii BIM (Building Information Modelling) - technice pozwalającej na wirtualne projektowanie i realizacje inwestycji budowlanych. Wykorzystywanie BIM'u w budownictwie pozwala na zwiększenie efektywności procesu projektowania, ogranicza błędy projektowe oraz pozwala na analizę kosztów budowy i eksploatacji przygotowywanej inwestycji.

W ramach projektu BIM dla Polski wykorzystujemy naszą wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas realizacji projektów w Wielkiej Brytanii, do promowania technologii BIM i jej zastosowania w Polsce. Ponieważ Wielka Brytania jest europejskim liderem we wdrażaniu BIM, dzielenie się brytyjskim know-how pozwala na wykorzystanie sprawdzonych metod podczas projektów budowlanych realizowanych w Polsce.

Nasza aktywność na tym polu to m.in:

  • Organizowanie Międzynarodowych Konferencji poświęconych BIM: "BIM dla Polski - ryzyko i wyzwania" - 2 edycje
  • Prezentacje technologii BIM na licznych spotkaniach z partnerami z Polski
  • Współpraca z polskimi organizacjami, m. in. Politechnika Warszawska, Politechnika Krakowska, Polska Izba Inżynierów Budownictwa BIM Klaster
  • Udział w polskich konferencjach poświęconych budownictwu

Podziel się

Twitter icon Facebook icon Google icon StumbleUpon icon LinkedIn icon Pinterest icon e-mail icon
 

Adres

POSK, 
238-246 King Street, 
London W6 0RF

Spotkania w sekretariacie wymagają
wcześniejszego kontaktu mailowego

 

Dojazd

 

Social Media

Facebook icon LinkedIn icon
Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.