Stowarzyszenie Techników Polskich w Wielkiej Brytanii to organizacja zrzeszająca polskich inżynierów, techników i naukowców żyjących na Wyspach Brytyjskich. STP jest unikatową organizacją, której członkowie cechują się różnorodnym poziomem doświadczenia zawodowego w wielu obszarach nauk technicznych.

Stowarzyszenie zrzesza specjalistów z różnych branż, o szerokim doświadczeniem zawodowym. Nasi członkowie pracują z nowoczesnymi technologiami, narzędziami i systemami pracy zarówno w małych firmach, międzynarodowych korporacjach, jak i na uczelniach technicznych. 

W ramach naszej działalności realizujemy wiele projektów mających na celu wspieranie rozwoju zawodowego jak i osobistego naszych członków, popularyzację najnowszych osiągnięć techniki oraz integrację środowiska polskich inżynierów w Wielkiej Brytanii.

58
60
62

Spotkanie Noworoczne STP - Podsumowanie

Tradycyjnie jak co roku spotkaliśmy się, aby podsumować miniony rok, zaprezentować plany Stowarzyszenia na najbliższą przyszłość oraz złożyć sobie życzenia świąteczno-noworoczne. 2017 był bardzo aktywnym rokiem w działalności STP, podczas którego odbywały się regularne spotkania Czwartek4U, intensywnie działała Akademia Techniczna, a przedstawiciele STP brali udział w szeregu wydarzeń zewnętrznych, m.in. w obchodach 100-lecia Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Polskich we Francji. W 2017 roku zainicjowaliśmy również 2 nowe projekty: konsultacje inżynierskie oraz spotkania branżowe. Głównym wydarzeniem minionego roku była nasza aktywność na polu popularyzacji nauki, czego kulminacją był Dzień Nauki: Polski Wkład, który odbył się 19 marca 2017.

Doceniając nakład pracy i zaangażowanie Stowarzyszenie podjęło decyzję o wyróżnieniu odznakami STP następujących osób:

Srebrna:

  • Piotr Jaworowski
  • Robert Matyja
  • Piotr Passowicz
  • Dawid Powęzka
  • Karol Wiśniewski

Złota:

  • Andrzej Roch Dobrucki
  • Paweł Starzak
  • Piotr Świeboda

Po części oficjalnej spotkania, rozpoczęła się bardziej nieformalna część, podczas, której goście bawili się do muzyki zaproszonego specjalnie na tą okazję zespołu. Był to naprawdę wyjątkowy wieczór.

Chcielibyśmy podziękować Małgorzacie Pogorzelskiej za organizację wydarzenia oraz Agacie Urze, Elżbiecie Wiliwińskiej, Przemysławowi Paluchowi oraz Arkadiuszowi Ziembie za pomoc przy naszym spotkaniu.

Foto: Gosia Skibińska

Podziel się

Twitter icon Facebook icon Google icon StumbleUpon icon LinkedIn icon Pinterest icon e-mail icon
 

Adres

POSK, 
238-246 King Street, 
London W6 0RF

Spotkania w sekretariacie wymagają
wcześniejszego kontaktu mailowego

 

Dojazd

 

Social Media

Facebook icon LinkedIn icon
Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.