Stowarzyszenie Techników Polskich w Wielkiej Brytanii to organizacja zrzeszająca polskich inżynierów, techników i naukowców żyjących na Wyspach Brytyjskich. STP jest unikatową organizacją, której członkowie cechują się różnorodnym poziomem doświadczenia zawodowego w wielu obszarach nauk technicznych.

Stowarzyszenie zrzesza specjalistów z różnych branż, o szerokim doświadczeniem zawodowym. Nasi członkowie pracują z nowoczesnymi technologiami, narzędziami i systemami pracy zarówno w małych firmach, międzynarodowych korporacjach, jak i na uczelniach technicznych. 

W ramach naszej działalności realizujemy wiele projektów mających na celu wspieranie rozwoju zawodowego jak i osobistego naszych członków, popularyzację najnowszych osiągnięć techniki oraz integrację środowiska polskich inżynierów w Wielkiej Brytanii.

58
60
62

Technika i Nauka

50 lat polskiej myśli technicznej na emigracji zgromadzonych na ponad 4500 stron periodyku„Technika i Nauka”!

​Jedyny tego rodzaju archiwalny zbiór niepublikowanych dotąd w Polsce artykułów, rozpraw naukowych i wyników prac badawczych Stowarzyszenia Techników Polskich w Wielkiej Brytanii,a także polskich inżynierów, naukowców i techników żyjących i pracujących w różnych krajach i na różnych kontynentach.

Pismo to stanowiło platformę wymiany myśli technicznej i było więzią zawodowo-osobistą techników polskich na emigracji - napisał w imieniu redakcji T&N dr inż. Jan Marcinkiewicz w przedmowie do numeru 60 Techniki i Nauki z okazji 50. rocznicy działalności STP.

W okresie 50 lat wydano 74 numery T&N o łącznej objętości 4340 stron, przedstawiające historię osiągnięć w pracy zawodowej, społecznej i publicystycznej autorów mieszkających na wielu kontynentach. Pisali oni również w imieniu szerokiej rzeszy polskich specjalistów w takich dziedzinach jak: technika i nauka, sztuka i architektura, wzornictwo przemysłowe i kierowanie procesami przemysłowymi.

Archiwum tego bogatego dziedzictwa historycznego można znaleźć pod adresem: www.technikainauka.pl

Podziel się

Twitter icon Facebook icon Google icon StumbleUpon icon LinkedIn icon Pinterest icon e-mail icon
 

Adres

POSK, 
238-246 King Street, 
London W6 0RF

Spotkania w sekretariacie wymagają
wcześniejszego kontaktu mailowego

 

Dojazd

 

Social Media

Facebook icon LinkedIn icon
Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.