Dlaczego krykiet jest ważny?
Historia i teraźniejszość Stowarzyszenia Techników Polskich w oczach Prezesa z lat 2006-2009
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Czwartek 4 You.
Większość naszych członków i sympatyków zapewne wie, że w tym roku Stowarzyszenie Techników Polskich w Wielkiej Brytanii obchodzi 80-lecie istnienia. Z tej okazji Stowarzyszenie zorganizowało szereg imprez uświetniających ten jubileusz.
Zespół Czwartku 4 You chciałby mieć w tych obchodach również swój udział i jako gościa zaprosiliśmy wieloletniego prezesa i działacza STP Pana mgr inż. Krzysztofa Ruszczyńskiego. Człowieka, który miał ogromny wpływ na historię Stowarzyszenia.
Pan mgr inż. Krzysztof Ruszczyński piastował stanowisko Prezesa STP w latach 2006-2009 , v-ce prezesa STP w latach 2005, 2010 oraz Dyrektora Akademii Technicznej STP w latach 2006-2007. Był również Delegatem STP do Rady Krajowej FSN_NOT oraz Z-ca Sekretarza Generalnego EFPSNT.
W czasie tego spotkania dowiemy się więcej na temat początków Akademii Technicznej, Czwartków 4 You, Techniki i Nauki, stosowanych form mentoringu, sobotnich szkół polskich, współpracy z PUNO i innymi organizacjami, oraz „Górskich i Lewandowskich” STP.
Pan mgr inż. Krzysztof Ruszczyński zaprezentuje nam HIT czyli Historię i Teraźniejszość STP wskazując przy tym jak ważny może być krykiet.
Spotkanie online – ZOOM
Czwartek, 2 Grudnia 2021, godz. 19:00
Link do spotkania: https://us06web.zoom.us/j/82886398680?pwd=Sk5yTjZlMnRZRlJoV0hJVnorajU1UT09
Meeting ID: 828 8639 8680
Passcode: 362511
Mgr inż. Krzysztof Ruszczyński urodzony w Warszawie 1950 roku.
Absolwent Politechniki Warszawskiej w 1973 roku. Wydziału Mechaniki, Energetyki i Lotnictwa, W 1980 roku rozpoczął studia doktoranckie na Wydziale Zarzadzania Uniwersytetu Warszawskiego.
Pracę zawodową rozpoczął w 1973 roku jako programista w Warszawskim Centrum Techniki Obliczeniowej ZOWAR.
W 1982 roku (po uzyskaniu azylu politycznego) osiedlił się na stałe w Londynie gdzie kolejno pracował jako informatyk w firmie systemów komputerowych Datapoint 2 lata, wydawnictwa Penguin Books 2 lata oraz firm w londynskim City : brokerskiej metali Rudolf Wolff & Co (założycieli London Metal Exchange) -17 lat , Emetra i Bid.com –2 lata.
Zajmował stanowiska konsultacyjne oraz kierownicze działów i projektów systemów informatycznych o wartości od kilku do dziesiątków milionów funtów szterlingów.
Do większych osiągnięć należy zaliczyć system KOT – komputerowa obsługa teleksów w Polsce rok1981 ,elementy systemu administracyjnego dla MOD UK 1982, system sieciowy łączący dwa niezależne systemy operacyjne IBM i Datapoint w Penguin Books 1983, migracje i rozwój systemów komputerowych w Rudolf Wollf & Co, kierownik zespołu sprzedaży systemu „Trader” ( utworzonego w Rudolf Wolff) do Deutsche Bank (wartość projektu 10 mln funtów). Instalacje nowych systemów komputerowych w Nowym Yorku, Hamburgu, Tokyo i Budapeszcie.
Kierownik zespołu ”The New Way of Working” transformacji procedur biznesu i platformy technologicznej systemów komercyjnych w Rudolf Wolff & Co .
W 2002 roku zaczyna pracę w firmie ALDI JD – stolarnia i budownictwo.
Od 2003 roku rozpoczyna wlasną działalność tworząc wielobranżowe firmy Polish Business Centre –zawodowe konsultacje i księgowość , Polonia Business Ltd – konstrukcyjna instalacji systemów „curtain wall” w Londynie. Również w 2003 roku zakłada pierwsze polskie radio w Londynie nadające w internecie – radio HeyNow.
W latach 2012-2015 pracuje w wieloosobowym zespole projektu Polish Credit Union UK , który kończy się niepowodzeniem.
Od roku 2017 współpracuje z firmą „land mark” Warszawy W. Zaleski 1957 Anna Zaleska Sp. J – sprzedaż i naprawy zegarków szwajcarskich od ponad 60 lat.
Praca społeczna w organizacjach polonijnych:
London Polish Business Club, Polska Szkoła Sobotnia na Ealingu, Stowarzyszenie Polskich Techników w Wielkiej Brytanii, POSK , EFPSNT, oraz koordynator wielu akcji polonijnych (śmierć Jana Pawła II – marsz papieski z Trafalgar Square do Katedry Westminster – uczestnictwo ponad 20tys , obchody pogrzebu Pary Prezydentskiej RP na TSq – uczestnictwo 8tys, Polski Festiwal na Ealingu uczestnictwo 6tys, Szkolny Pop Idol w Fowley Court , protest przeciwko sprzedaży Fowley Court, protest przeciwko sprzedaży Ogniska Polskiego na 55 Exhibition Road.
Aktualne zainteresowania : spacery z buldożkiem francuskim o imieniu Tyson