Dlaczego krykiet jest ważny?
Historia i teraźniejszość Stowarzyszenia Techników Polskich w oczach Prezesa z lat 2006-2009

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Czwartek 4 You.

Większość naszych członków i sympatyków zapewne wie, że w tym roku Stowarzyszenie Techników Polskich w Wielkiej Brytanii obchodzi 80-lecie istnienia. Z tej okazji Stowarzyszenie zorganizowało szereg imprez uświetniających ten jubileusz.

Zespół Czwartku 4 You chciałby mieć w tych obchodach również swój udział i jako gościa zaprosiliśmy wieloletniego prezesa i działacza STP Pana mgr inż. Krzysztofa Ruszczyńskiego. Człowieka, który miał ogromny wpływ na historię Stowarzyszenia.

Pan mgr inż. Krzysztof Ruszczyński piastował stanowisko Prezesa STP w latach 2006-2009 , v-ce prezesa STP w latach 2005, 2010 oraz Dyrektora Akademii Technicznej STP w latach 2006-2007. Był również Delegatem STP do Rady Krajowej FSN_NOT oraz Z-ca Sekretarza Generalnego EFPSNT.

W czasie tego spotkania dowiemy się więcej na temat początków Akademii Technicznej, Czwartków 4 You, Techniki i Nauki, stosowanych form mentoringu, sobotnich szkół polskich,  współpracy z PUNO i innymi organizacjami,  oraz „Górskich i Lewandowskich” STP.

Pan mgr inż. Krzysztof Ruszczyński zaprezentuje nam HIT czyli Historię i Teraźniejszość STP wskazując przy tym jak ważny może być krykiet.

 

Spotkanie online – ZOOM

Czwartek, 2 Grudnia 2021, godz. 19:00

Link do spotkania: https://us06web.zoom.us/j/82886398680?pwd=Sk5yTjZlMnRZRlJoV0hJVnorajU1UT09

Meeting ID: 828 8639 8680
Passcode: 362511

 

 

Mgr inż. Krzysztof Ruszczyński urodzony w Warszawie 1950 roku.

Absolwent Politechniki Warszawskiej  w 1973 roku. Wydziału Mechaniki, Energetyki i Lotnictwa, W 1980 roku rozpoczął studia doktoranckie na Wydziale Zarzadzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Pracę zawodową rozpoczął w 1973 roku jako programista w Warszawskim Centrum Techniki Obliczeniowej ZOWAR.

W 1982 roku (po uzyskaniu azylu politycznego)  osiedlił się na stałe w Londynie gdzie kolejno pracował jako informatyk w firmie systemów komputerowych Datapoint 2 lata, wydawnictwa Penguin Books 2 lata  oraz firm w londynskim City : brokerskiej metali Rudolf Wolff & Co (założycieli London Metal Exchange) -17 lat , Emetra i Bid.com –2 lata.

Zajmował stanowiska konsultacyjne oraz kierownicze działów i projektów systemów informatycznych o wartości  od kilku do  dziesiątków milionów funtów szterlingów.

Do większych osiągnięć należy zaliczyć system KOT – komputerowa obsługa teleksów w Polsce rok1981 ,elementy systemu administracyjnego dla MOD  UK 1982, system sieciowy łączący dwa niezależne systemy operacyjne IBM i Datapoint w Penguin Books 1983, migracje i rozwój systemów komputerowych w Rudolf Wollf & Co, kierownik zespołu sprzedaży systemu „Trader” ( utworzonego w Rudolf Wolff)  do Deutsche Bank (wartość projektu 10 mln funtów). Instalacje nowych systemów komputerowych w Nowym Yorku, Hamburgu, Tokyo i Budapeszcie.

Kierownik zespołu ”The New Way of Working” transformacji procedur biznesu i platformy technologicznej systemów komercyjnych w Rudolf Wolff & Co .

W 2002 roku zaczyna pracę w firmie  ALDI JD – stolarnia i budownictwo.

Od 2003 roku rozpoczyna wlasną działalność tworząc wielobranżowe firmy Polish Business Centre –zawodowe konsultacje i księgowość , Polonia Business Ltd  – konstrukcyjna instalacji systemów „curtain wall” w Londynie. Również w 2003 roku zakłada pierwsze polskie radio w Londynie nadające w internecie – radio HeyNow.

W latach 2012-2015 pracuje w wieloosobowym zespole projektu Polish Credit Union UK , który kończy się niepowodzeniem.

Od roku 2017 współpracuje z firmą „land mark” Warszawy  W. Zaleski 1957 Anna Zaleska Sp. J  – sprzedaż i naprawy zegarków szwajcarskich  od ponad 60 lat.

Praca społeczna w organizacjach polonijnych:

London Polish Business Club, Polska Szkoła Sobotnia na Ealingu, Stowarzyszenie Polskich Techników w Wielkiej Brytanii, POSK , EFPSNT, oraz koordynator wielu akcji polonijnych (śmierć Jana Pawła II – marsz papieski z Trafalgar Square  do Katedry Westminster – uczestnictwo ponad 20tys , obchody pogrzebu Pary Prezydentskiej RP na TSq – uczestnictwo 8tys,  Polski Festiwal na Ealingu uczestnictwo 6tys, Szkolny Pop Idol w Fowley Court , protest przeciwko sprzedaży Fowley Court, protest przeciwko sprzedaży Ogniska Polskiego na 55 Exhibition Road.

Aktualne zainteresowania : spacery z buldożkiem francuskim o imieniu Tyson


EVENT INFO :