„Dlaczego niewiedza szkodzi?   techniczne aspekty poprawnego przygotowania praktyków laseroterapii estetycznej” 

Na wykład pod takim tytułem zapraszamy wraz z Panią Magdaleną Atta-Motte, która od 20 lat zajmuje się laserami w estetyce, związaną z tym pracą naukową i szkoleniem specjalistów z zakresu  laseroterapii. Jej dorobek naukowy w dziedzinie laserów medycznych został doceniony przez American Society For Laser Medicine And Surgery, do którego została przyjęta jako pierwsza Polka. W Wielkiej Brytanii założyła Certifa Aesthetics Training Academy, akredytowanej przez British Medical Laser Association oraz Medicines and Healthcare product Regulatory Agency.

Pani Magda angażuje się nie tylko w pracę naukową, jej wielka pasja – egzotyczne podróże – zainspirowały ją do pracy charytatywnej na rzecz Edu Afryka, która wspiera edukację dzieci z Beninu i Togo.

Podczas spotkania nasza prelegentka podzieli się z nami swoimi doświadczeniami oraz spostrzeżeniami na temat pracy innych szkoleniowców oraz ich podejścia do spraw związanych z bezpieczeństwem zabiegów wykonywanych z użyciem laserów i IPL. „To będzie trochę jak kij w mrowisko”. Pani Magda opowie nam o tym, co jest absolutnym minimum wiedzy, wymaganej od praktyków, dla zapewnienia bezpieczeństwa oraz efektywności zabiegów, a także o wymaganiach technicznych i praktycznych przy laseroterapii oraz o tym, dlaczego czasami to nie działa. Opowie też o celowych ograniczeniach urządzeń, prowadzących do tego, że zabiegi są wyłącznie bezpieczne a nie skuteczne, oraz o tym, dlaczego niezrozumienie zagrożeń wynikających z używania laserów jest tak powszechne.

Zapraszamy serdecznie!

EVENT INFO :