Zdrowie – jak żyć by zdrowym być? 

Aktywność fizyczna – małymi krokami do osiągnięcia sukcesu 

 

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w ostatnim w tym sezonie spotkaniu z cyklu Czwartek 4 You.  

O tym, jak ważny jest ruch w naszym życiu i czym tak naprawdę jest zdrowie w kulturze fizycznej opowie nam mgr Anna Rzepiela, doktorantka Uniwersytetu Szczecińskiego, absolwentka Instytutu Kultury Fizycznej i Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego. 

Uczestnicy spotkania dowiedzą się o jednostce odpowiedzialnej za wytyczne związane ze zdrowiem, a także o zaleceniach umożliwiających właściwe dbanie o siebie i swój stan zdrowia. Zdrowie jest pojęciem szeroko rozumianym – inaczej wygląda ono w ujęciu psychologicznym, medycznym, biologicznym i społecznym, inaczej w kulturze fizycznej. 

W trakcie prelekcji zostanie również omówiona kwestia wpływu na zdrowie człowieka zarówno sportu amatorskiego jak i wyczynowego. Dowiemy się jakie korzyści płyną z uprawiania tego pierwszego, ale też jakie zagrożenia wiążą się z tym drugim.  

Prezentacja będzie zawierała wskazówki związane z podejmowaniem aktywności fizycznej – rozwieje wątpliwości jak zacząć, jaką formę aktywności podjąć. Dowiemy się również, co daje bycie aktywnym i jak bycie aktywnym wpływa na nasze późniejsze życie. 

 

mgr Anna Rzepiela – Doktorantka Uniwersytetu Szczecińskiego oraz absolwentka Instytutu Kultury Fizycznej i Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego, kierunek wychowanie fizyczne ze specjalizacją nauczycielską oraz specjalizacją dodatkową: gimnastyka korekcyjna, aktywność fizyczna osób starszych. 

Mgr Anna Rzepiela stawia na rozwój osobisty i stale poszerza swoją wiedzę związaną z kulturą fizyczną, zdrowiem i właściwym odżywianiem. Sport uprawia amatorsko a zawodowo związana jest z pracą z dziećmi.  

Jej motto życiowe: Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka 

 

 

 

Spotkanie online – ZOOM  

Czwartek 24 Czerwca, godz. 19:00  


EVENT INFO :