Drodzy Członkowie i Sympatycy STP,

Nadeszła prawdziwa zima w Wielkiej Brytanii i spadł śnieg. Chcielibyśmy Was jakoś rozgrzać w tym zimowym okresie zapraszając na Czwartek 4 You, który odbędzie się 25 lutego 2021 o godzinie 7PM. Tym razem będzie to gorący temat: Roadmap to development of environmentally friendly vehicle engines.

Naszym prelegentem będzie prof. Mirosław L. Wyszyński, MEng PhD Warsaw, MSAE, MSIMP.
Profesor Wyszyński jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej (1971). W 1976 roku uzyskał tytuł doktora nauk technicznych (dr inż.) w Instytucie Techniki Cieplnej. Od 1980 roku wykłada na Uniwersytecie w Birmingham, gdzie obecnie jest emerytowanym profesorem termodynamiki. Swoją wiedzę z pogranicza Inżynierii Mechanicznej i Chemicznej wykorzystał do stworzenia działalności badawczej w zakresie reformingu pokładowego paliwa gazami spalinowymi z silników spalinowych. Stworzył Grupę Future Power Systems, która jest obecnie powszechnie uznawana za lidera w zastosowaniu tej technologii do HCCI, silników Diesla i biopaliw.
Profesor Wyszyński ma na swoim koncie około 240 publikacji i wiele dużych grantów badawczych finansowanych przez rady badawcze, instytucje publiczne i przemysłowe oraz wszechstronne i szybko rozwijające się laboratorium silnikowe wnosi wkład w bieżącą działalność naukowców oraz badania studentów.

Prezentacja zostanie wygłoszona w języku polskim (język angielski na życzenie), slajdy natomiast będą prezentowane w języku angielskim.

Szczegóły:
Link do spotkania: https://zoom.us/j/99564999344?pwd=TW5BazdEZ2IrbEdpblJLT1p4dnRlUT09
Meeting ID: 995 6499 9344
Passcode: Birmingham
Time: Feb 25, 2021 7PM on ZOOM platform


EVENT INFO :