Trust me… I am a software engineer – czyli o tym jak robimy software

 

Na nasze pierwsze wiosenne spotkanie w ramach serii Czwartek 4 You zapraszamy każdego, kto chciałby zapoznać się z pracą inżyniera oprogramowania.

Od wielu lat jesteśmy użytkownikami różnego rodzaju aplikacji. Towarzyszą nam one w niezliczonej ilości czynności wykonywanych na co dzień. Mamy z nimi do czynienia nie tylko w komputerach czy smartfonach, ale również w samochodach, sygnalizacji świetlnej, telewizorach, pralkach, toaletach i aparatach słuchowych. Przyzwyczailiśmy się do używania oprogramowania, ale czy wiemy, jak ono powstaje?

Nasza prelegentka Katarzyna Jasiak, przybliży nam pracę software engineer. W swojej prezentacji opowie o tym jak wygląda proces tworzenia oprogramowania, metodyce, jak budowana jest aplikacja, a także, ile osób zaangażowanych jest w powstawanie takiej usługi.

Nasza prelegentka chciałaby również przełamać stereotyp aspołecznego informatyka, pokazując jak ważna jest dla specjalistów IT komunikacja oraz praca zespołowa.

Katarzyna Jasiak od ponad 10 lat związana jest z branżą IT. W czasie swojej praktyki zawodowej zajmowała się tematyką związaną z testowaniem oprogramowania oraz pracą na stanowisku Product Manager. Swoje doświadczenie zdobyła pracując w sektorze gier komórkowych, telekom, farmaceutycznym, bankowym, weryfikacji dokumentów online oraz automotive. Aktualnie pracuje w startupie jako Test Engineer wspierając rozwój usługi oraz aplikacji mobilnej do zamawiania przejazdów Heetch.

 

Time: Apr 29, 2021 07:00 PM London
Join Zoom Meeting
https://zoom.us/j/94809639904?pwd=bDA1eXZvcktpNzhrdDhTN2QrUTI2Zz09
Meeting ID: 948 0963 9904
Passcode: software


EVENT INFO :