Stowarzyszenie Techników Polskich w Wielkiej Brytanii to organizacja zrzeszająca polskich inżynierów, techników i naukowców żyjących na Wyspach Brytyjskich. STP jest unikatową organizacją, której członkowie cechują się różnorodnym poziomem doświadczenia zawodowego w wielu obszarach nauk technicznych.

Stowarzyszenie zrzesza specjalistów z różnych branż, o szerokim doświadczeniem zawodowym. Nasi członkowie pracują z nowoczesnymi technologiami, narzędziami i systemami pracy zarówno w małych firmach, międzynarodowych korporacjach, jak i na uczelniach technicznych. 

W ramach naszej działalności realizujemy wiele projektów mających na celu wspieranie rozwoju zawodowego jak i osobistego naszych członków, popularyzację najnowszych osiągnięć techniki oraz integrację środowiska polskich inżynierów w Wielkiej Brytanii.

58
60
62

Projekty

W ramach naszej działalności realizujemy szereg projektów mających na celu wspieranie rozwoju zawodowego jak i osobistego naszych członków, popularyzację najnowszych osiągnięć techniki oraz integrację środowiska polskich inżynierów w Wielkiej Brytanii i na świecie.

Czwartek 4U

Czwartki 4U to comiesięcznie spotkania STP, podczas których zaproszeni goście przedstawiają tajniki swojej pracy zawodowej, przedstawiane są najnowsze trendy w nauce i technice, a także poruszane są praktyczne tematy na temat życia i funkcjonowania w Wielkiej Brytanii. 

Mentoring

Udział w programie mentoringowym STP to unikatowa szansa dla młodych inżynierów na korzystanie ze wsparcia i wiedzy doświadczonych kolegów ze Stowarzyszenia. Wielu z członków STP to specjaliści w swoich branżach, którzy posiadają szerokie doświadczenie i znaczącą pozycję zawodową. Nasi mentorzy bardzo chętnie dzielą się swoją wiedzą z młodszymi kolegami wspierając ich w rozwoju i kształtowaniu kariery zawodowej.

Akademia Techniczna

Akademia Techniczna Stowarzyszenia Techników Polskich w Wielkiej Brytanii prowadzi kursy i szkolenia dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, wspomaga w poszerzaniu kwalifikacji zawodowych i zdobywaniu nowych umiejętności. Profesjonalizm kadry, innowacyjne rozwiązania wykorzystujące aktualne osiągnięcia nauki, profesjonalne sale lekcyjne oraz nowatorskie metody nauczania gwarantują wysoką jakość kursów.

Popularyzacja Nauki

STP aktywnie włącza się w inicjatywy mające na celu popularyzację nauki, technologii, inżynierii i matematyki w społeczeństwie. Zainicjowany przez nas projekt zakłada prowadzenie warsztatów oraz wykładów dla dzieci i młodzieży w polskich szkołach sobotnich oraz polskich domach kultury w Wielkiej Brytanii.

Akademia Design

Akademia Design to miejsce, w którym kreuje się i organizuje wyjątkowe wydarzenia promujące dobre wzornictwo, kreatywność i innowacyjność. Są to szkolenia, warsztaty, wystawy oraz wydarzenia specjalne.  Nasze działania skierowane do różnych grup odbiorców społeczności polskiej w Wielkiej Brytanii mają inspirować, zapoznawać, budzić naturalną kreatywność i gwarantować twórcze spędzanie wolnego czasu.

BIM dla Polski

W ramach dbania o transfer wiedzy pomiędzy Wielką Brytanią a Polską, od 2008 roku realizujemy projekt BIM dla Polski, którego celem jest promowanie wykorzystywania technologii (procesu) BIM w Polsce. BIM (Building Information Modelling) to technologia pozwalająca na wirtualne projektowanie i realizacje inwestycji budowlanych.

Promowanie Technologii

STP aktywnie działa na polu promowania nowoczesnych technologii oraz innowacyjnych rozwiązań technicznych w polskim środowisku inżynierskim zarówno w Polsce jak i w Wielkiej Brytanii. Realizujemy to poprzez organizację wykładów, szkoleń, konferencji oraz przez udział w wydarzeniach zewnętrznych i publikowanie w czasopismach branżowych.

Szkolenia

Zapraszamy do udziału w kursach i szkoleniach organizowanych z myślą o młodych inżynierach i technikach rozpoczynających karierę w Wielkiej Brytanii. Podczas organizowanych przez nas szkoleń eksperci STP dzielą się swoimi doświadczeniami i uwagami dotyczącymi rozwoju kariery zawodowej. Można również zadawać pytania na wiele nurtujących każdego młodego inżyniera tematów.

Technika i Nauka

Jedyny tego rodzaju archiwalny zbiór niepublikowanych dotąd w Polsce artykułów, rozpraw naukowych i wyników prac badawczych Stowarzyszenia Techników Polskich w Wielkiej Brytanii, a także polskich inżynierów, naukowców i techników żyjących i pracujących w różnych krajach i na różnych kontynentach.

 

Adres

POSK, 
238-246 King Street, 
London W6 0RF

Spotkania w sekretariacie wymagają
wcześniejszego kontaktu mailowego

 

Dojazd

 

Social Media

Facebook icon LinkedIn icon
Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.